Price: ₹122
| Material | ABS |
| Color | Mint Green |
| Length | Medium |
| Pattern Type | Colorblock |
| Season | Winter |
| Style | French |
| Nail Shapes | Coffin |
| Batteries Required | No Battery |
| Type | 3D Nails |
| Finish | Glossy |
| Festivals | Other |
| Height | 0.1 in |
| Length | 0.6-0.9 in |
| Width | 0.5-0.8 in |
| SKU | sb2311296154556851 |